Chirurgiczna walka z nadwagą

Kiedy nadwaga, albo raczej w tym przypadku otyłość stają się poważnym problemem, a dieta jest zbyt delikatnym rozwiązaniem, zaczynamy myśleć o bardziej radykalnym podejściu do tematu i zwracamy ku chirurgicznym sposobom przywracania ciału dawnego powabu. Takie sposoby są dużo szybsze i bardziej widoczne dla bliźnich, a dla nas oczywiście łatwiejsze.

Łatwo więc polubić taką „dietę”. Teoretycznie nie sprawia ona również zagrożenia dla zdrowia, pod warunkiem że operacja jest wykonywana przez doświadczonego chirurga i w doskonałych warunkach. Tzw. liposukcja jest najbardziej rozpowszechnioną metodą chirurgicznego usuwania otyłości. Chociaż poddają się jej tysiące, nie oznacza to, że jest 100% bezpieczna.

Nawet jeśli jest perfekcyjnie wykonana, liposukcja może pozostawić ślady i zniekształcenia. Warto o tym pamiętać przeglądając prospekty klinik chirurgii plastycznej. Każdy chyba przyzna, że potencjalnie niebezpieczne efekty, nie będą dobrą alternatywą dla choćby najbardziej szpetnego sadełka. No i nie zapominajmy o skutkach ubocznych liposukcji – także śmiertelnych.

Oprócz ryzyka gwałtownego zgonu nierzadko spotykanymi efektami ubocznymi liposukcji są alergie z powodu zaaplikowanych farmaceutyków, infekcje wewnątrzustrojowe, uszkodzenia skóry i jelit, siniaki, obrzmienia, wybroczyny, martwice, zatrucia lidokainą i zaburzenia równowagi wodnej. Jak widać istnieje wiele możliwych powikłań po tej ingerencji chirurgicznej.

Kolejną jej odmianą jest chirurgia bariatryczna, czyli operacyjna interwencja w pracę przewodu pokarmowego. Trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do liposukcji jej popularność wzrasta w ostatnich latach, a chętnych do założenia silikonowej opaski na swoim żołądku, która ogranicza apetyt, stale przybywa Jednak i ta metoda nie jest wolna od ryzyka. Statystyki mówią, że od 10 do 20 procent osób poddanych zabiegowi przydarzają się przykre komplikacje.

Co gorsza, dalszym 40% objawy powodujące różnego rodzaju dolegliwości trafiają się w ciągu pierwszego półrocza od zabiegu, a 7% z nich musi z tego powodu trafić z powrotem do szpitala. 40% to dużo, jeśli się weźmie pod uwagę, że wszyscy oni doświadczają co najmniej jednej z następujących konsekwencji: wymioty, biegunka, trudności w przełykaniu i różnych innych gastrycznych niedomagań. Przepukliny i infekcje są na porządku dziennym.

Kiedy się ma te wszystkie zastrzeżenia w świadomości, raczej trudno podjąć decyzję o operacji. Lepiej trzymać się zdrowej diety i uprawiać regularne ćwiczenia fizyczne, aniżeli ryzykować zdrowie. Weryfikacja stylu życia jaki do tej pory prowadziliśmy powinna wystarczyć do osiągnięcia widocznych efektów. Zamiast leżenia na kanapie z pilotem od telewizora i pochłaniania tłustych przekąsek – żwawe spacery, dużo owoców i warzyw. Brzmi dobrze.

A poza tym, skoro już tak bardzo zależy Ci na odchudzaniu, możesz sobie pomóc Thermacuts™? Działa szybko, skutecznie, jest naturalny i całkowicie bezpieczny. Czego chcieć więcej od medykamentu wspomagającego dietę?

Aby znalezc wiecej informacji dot. zdrowego i bezpiecznego odchudzania sprawdź

Więcej przeczytasz tutaj:

depresin allegro I gastramin lek na zaparcia I varicolen ceneo I preparat moctivin