Cola Light, a odchudzanie

W miarę jak lekarze i dietetycy bili na alarm z powodu systematycznie rosnącego odsetka populacji osób z nadwagą i otyłych, ludzie zaczęli przywiązywać coraz większą wagę do tego co i jak jedzą, czy piją. Jednocześnie wyszli im naprzeciw producenci żywności, wypuszczając coraz to nowe serie produktów o obniżonej zawartości tłuszczu albo cukru, bądź też całkowicie ich pozbawionych. Jednymi z pierwszych kreatorów tych nowych marek byli wytwórcy napojów którzy przez lata zarobili krocie na różnego rodzaju słodzonych napitkach. To oni właśnie wprowadzili do obiegu tak powszechne już wersje “diet” (rynek amer.) i “light” (Europa).

Cola Light była odpowiedzią, posiadającego ogólnoświatowy zasięg koncernu Coca Cola na coraz popularniejsze tendencje do bardziej zdrowego stylu życia, a jednocześnie receptą na masowy zwłaszcza w amerykańskim kręgu kulturowym zwyczaju codziennych posiłków typu fast-food okraszonych gazowanymi napojami. Odkąd społeczeństwo zaczęło zwracać uwagę na ich kaloryczność, bezcukrowa i królująca w tym segmencie coca cola okazała się niemal idealnym rozwiązaniem. Jej sukces potwierdził modę, ale i niemal powszechne dążenie do zdrowszego trybu życia, a międzynarodowa walka z otyłością nie wydawała się już tak siermiężna.

Kolejną zaletą Coli Light jest obecność kofeiny. Większość uznanych dietetyków uważa, że właśnie dlatego kofeinę umieszcza się prawie we wszystkich preparatach wspomagających odchudzanie i odchudzających – jej wpływ na ludzki organizm niemal idealnie pasuje do im przeznaczonego. Kofeina z jednej strony pobudza wytwarzanie energii przez ciało człowieka, a z drugiej doskonale stymuluje jego metabolizm w ogóle. To jednak nie wszystko, bo po części także potrafi redukować apetyt. Wiedzą o tym dobrze smakosze kawy, a ponieważ w jednej czy drugiej formie kofeinę spożywa każdy, Cola Light zaspokoiła potrzeby zwolenników zimnych napojów.

Przytoczone argumenty nie oznaczają jednak, że należy przesadzać z piciem Coli Light, tylko dlatego że może wesprzeć nasze odchudzanie. Nawet najlepszy napój nie zastąpi przemyślanej i zróżnicowanej diety, czy opieki specjalisty. Nadmierne spożywanie napojów zawierających kofeinę może zaowocować także wrzodami, zaburzeniami snu, a nawet stanami lękowymi. Sama Cola Light w połączeniu ze złymi nawykami żywieniowymi niczego nie rozwiąże jeśli chodzi o nasze plany walki z nadwagą. Cola Light może być tylko dodatkiem do całego szeregu świadomych zmian w Twoim życiu. Dietetycy radzą nie więcej niż 1-2 szklanki dziennie podczas posiłków.

Wybór wersji light jakiegokolwiek napoju chłodzącego, w sytuacji kiedy zmagasz się z nadwagą i chcesz zrzucić parę kilogramów jest dobrym wyjściem. Pamiętaj jednak, że unikanie zbędnych kalorii tylko część całego dążenia do wymarzonego efektu. Musisz zwrócić także uwagę na ilość i wagę posiłków oraz ćwiczyć najmniej przez pół godziny, pięć razy w tygodniu. Zmierzaj do celu małymi krokami, inaczej szybko się zniechęcisz.

Aby znalezc wiecej informacji dot. zdrowego i bezpiecznego odchudzania sprawdź

Więcej przeczytasz tutaj:

depresin opinie I gastramin lek na zaparcia I varicolen ceneo I moctivin ceneo