rzucenie palenia

Dieta dr Dukana a rzucenie palenia

Choć informacje na temat tego, jak niebezpieczne dla organizmu są papierosy, są powszechne i wpisane na każdą ich paczkę, liczba osób sięgających po nie jest nadal ogromna. Papierosy przyczyniają się do wielu chorób, o czym nie należy przestawać mówić.

Ci, którzy decydują się na rzucenie palenia mają obawy dotyczące wzrostu wagi. Dość powszechna opinia głosi bowiem, że zaprzestanie palenia wiąże się z przytyciem, w wyniku czego spory odsetek osób decydujących się na rzucenie nałogu, powraca do niego po zaobserwowaniu przytycia.
Taka sytuacja ma związek z tym, iż organizm poszukuje następstwa papierosów. W ich miejsce osoba walcząca z nałogiem dostarcza przekąsek, które, choć smaczne, są bardzo kaloryczne a przy tym mało wartościowe. W konsekwencji organizm zaczyna otrzymywać znacznie więcej, aniżeli potrzebuje i dostawał do tej pory, co przekłada się na magazynowanie zauważalne w postaci odkładającej się tkanki tłuszczowej.
Warte podkreślenia jest to, iż organizm dostosowuje się do nowej, i co tu kryć, zdrowszej sytuacji, w ciągu sześciu miesięcy, dlatego warto dać sobie szansę na lepsze życie.

Rzucającym nałóg polecić można dietę proteinową, która pozwoli utrzymać sylwetkę w należytej wadze oraz kondycji. Ważne przy tym są nasze predyspozycje do tycia oraz ilość wypalanych papierosów w ciągu dnia.

W przypadku palacza, który nie wykazuje tendencji do tycia i wypalał w ciągu dnia maksymalnie 10 papierosów zaleca się przejście do czwartej fazy diety dr Dukana, a więc do fazy ostatecznej stabilizacji z jednym dniem fazy pierwszej, tj. fazy ataku z uwzględnieniem spożywania każdego dnia 3 łyżek stołowych otrąb owsianych.

Dla palaczy palących znacznie więcej papierosów zaleca się przejście do trzeciej fazy diety Dukana (faza utrwalenia) i praktykowanie jej przez 4 miesiące, po których przejść należy do fazy czwartej (faza ostatecznej stabilizacji) i stosować ją przez kolejne 4 miesiące.

W przypadku osób walczących z nałogiem, którzy mają tendencję do tycia zaleca się z kolei przejście do drugiej fazy diety Dukana (faza naprzemienna) na miesięczny okres. Po jego zakończeniu pora na fazę trzecią, która trwać powinna pięć miesięcy i fazę czwartą (sześć miesięcy).

Osoby o sporej wadze pragnące zwalczyć nałóg papierosowy jednocześnie nie chcące z tego powodu dodatkowo przytyć czeka przejście przez cały program diety protal. I choć osoby takie muszą wykazać wiele silnej woli, efekty są widoczne, zatem warte podjęcia.

Ci, którzy pragną zachować ładną sylwetkę po rzuceniu nałogu mogą przejść na plan protal od jego pierwszego etapu. Dla tych, którzy zatem chcieliby rzucić palenie a boją się wzrostu wagi z pomocą przychodzi dieta proteinowa dr Dukana, toteż nie ma już wymówek, których niejednokrotnie doszukujemy się, gdy brak nam silnej woli.

Polecam:

depresin opinia I gastramin forum I varicolen gdzie kupić I moctivin gdzie kupić