gładka skóra

Jak wygrać z trądzikiem?

Wszystkie choroby skóry przysparzają mnóstwo problemów osobom, które się z nimi zmagają. Obok łuszczycy i grzybicy trądzik jest kolejnym trudnym do wyleczenia schorzeniem. Zależenie od czynników, które go wywołały i stopnia awansowania objawy mijają w miarę szybko lub po kilku miesiącach czy nawet latach.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Wpisując w wyszukiwarkę frazę ”trądzik – jak się go pozbyć?”, uzyska się kilkadziesiąt podpowiedzi, mniej lub bardziej pomocnych. Niestety, jednej, złotej recepty nie ma! Żadne leki i suplementy diety oraz najdroższe kuracje nie pomogą, jeśli nie zadba się o skórę podczas codziennej pielęgnacji. Pierwszym kosmetykiem, od którego należy zacząć i zakończyć dzień jest żel do mycia twarzy. Koniecznie musi być łagodny, bezalkoholowy, z zawartością cennych składników naturalnych. Często skomponowany jest na bazie babki lancetowatej, drodzy, wyciągu z pokrzywy. ogórecznika, d-panteolu i wielu innych roślinnych wyciągów i ekstraktów. Nie może w nich zabraknąć również minerałów i witamin.

Umyta i odświeżona twarz wymaga tonizacji preparatem również bardzo łagodnym, bez alkoholu. Najczęściej można w nim znaleźć takie składniki jak wyciąg ze skrzypu polnego, szałwii czy rumianku. Pierwszorzędnym zadaniem toniku jest przywrócenie naturalnego pH skóry oraz odświeżenie jej i ochrona przed namnażaniem się drobnoustrojów i rozwinięciem stanów zapalnych. Dobry tonik to taki, który działa antybakteryjnie, odblokowuje pory i zmniejsza wydzielanie sebum.