Kształt oczu

Kształt oczu a makijaż

W kontakcie z innymi zwracamy uwagę na wiele szczegółów, w tym często na dłonie, buty oraz oczy. Aby wypaść dobrze, zadbać warto o to, by prezentować się możliwie najlepiej. Makijaż potrafi zatuszować niedoskonałości uwypuklając to, co w nas piękne. Potrafi jednak wpłynąć na nasz wygląd niekorzystnie, dlatego podpowiadamy, jaki makijaż pasuje do poszczególnego kształtu oczu.

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu oczu określić należy, jaki kształt oczu posiadamy. Zastosowanie się do wskazówek stylistów pozwoli nam na uzyskanie makijażu wydobywającego głębię spojrzenia.

Mówiąc o kształcie oczu zwrócić należy uwagę na rozstawienie oczu. Ten najbardziej pożądany wynosi tyle, ile ma szerokości samo oko. Kobiety posiadające taki rozstaw, nie są zmuszone do wykonywania jakiejkolwiek korekty za pomocą makijażu. Odstępstwo od tej zasady skłania jednak do skorzystania z kilku cennych uwag.
Szeroki rozstaw oczu można skorygować nakładając ciemniejszy cień do powiek na wewnętrzną część powieki, natomiast jaśniejszy na zewnątrz rozcierając granicę łączącą dwa kolory.
Odradza się wykonywania kresek, które będą wychodziły poza granice oczu oraz stosowanie jasnego cienia w wewnętrznych kącikach powiek.
W przypadku blisko osadzonych oczu należy zastosować metodę odwrotną – jasny cień nanieść od środka, ciemny na zewnątrz. Do makijażu oczu blisko osadzonych wykorzystać można kredkę czy eyeliner, którym można wykonać kreskę wychodzącą poza oko, kierując ją nieco w górę.

Wykonując makijaż powinniśmy zwrócić także uwagę na wielkość oczu. Jeśli uważamy, że są one duże i okrągłe możemy je optycznie zmniejszyć nakładając ciemny cień na całą powiekę rozcierając go nieco poza zewnętrzny kącik. Oko można też dość mocno obrysować kredką czy eyelinerem. Ładnie zaprezentuje się także jasny cień do powiek nałożony tuż nad linią brwi.
Wrogiem oczu małych jest kredka po powiek, sprzymierzeńcem natomiast są cienie do powiek o odcieniach perłowych. Aplikując ciemny kolor dawkujmy go na załamaniu powiek mocno wyciągając go ku górze. Na ruchomą część powieki aplikujmy natomiast odcień jasny.

W makijażu oczu nie bez znaczenia jest także sam ich kształt, wśród których wyróżnić można trzy jego typy.

oczy kocie to określenie oczu wąskich a zarazem podłużnych,
oczy z opadającą powieką,
oczy w kształcie migdałka.

Makijaż oczu kocich – pożądanym zabiegiem jest uwypuklenie środkowej części oka, dlatego właśnie tutaj należy nanieść cień do powiek w jasnej kolorystyce. Pomiędzy nim natomiast zastosować należy odcień ciemniejszy, nie zapominając o roztarciu granic nałożonych kolorów.
Kocie oczy same w sobie są długie, dlatego nie należy ich optycznie wydłużać. Taki efekt moglibyśmy uzyskać rozprowadzając kosmetyk poza granice oka, wobec czego właścicielki kocich oczu powinny bacznie się tego wystrzegać.
Kocie oczy można także pomalować w wewnętrznym kąciku kolorem ciemnym a następnie rozetrzeć go w kierunku łuku brwiowego, co niewątpliwie optycznie oko powiększy. Podobnie jak powyżej, tu również należy dbać o to, by nie wyjechać poza kontur oka.

Oczy opadające wyglądają na zmęczone, dlatego ich makijaż powinien je przede wszystkim rozświetlić. Stosownym zabiegiem jest zastosowanie wobec tego jasnego koloru, który można nanieść aż nad łuk brwiowy. W załamaniu zaaplikować można kolor ciemniejszy, przeciągając go aż do góry w zewnętrznym kąciku.
Oko uniesiemy nanosząc na górną powiekę kredkę lub eyeliner lekko unosząc ją w górę.

Właścicielki oczu w kształcie migdałów mają sytuację idealną, bowiem ten kształt oczu prezentuje się ładnie z każdym makijażem. Tradycyjny makijaż oczu zakłada naniesienie ciemniejszego koloru cienia na zewnątrz, jaśniejszego od środka, choć kolory można ze sobą swobodnie zestawiać i łączyć. Inwencja twórcza jak najbardziej pożądana.

Zobacz źródło informacji:

depresin forum I gastramin I varicolen I moctivin