żylaki nóg

Żylaki – Przyczyny i leczenie

Problem żylaków dotyka coraz większej grupy ludzi. Bez wątpienia możemy uznać, że jest to choroba cywilizacyjna spowodowana trybem życia jaki prowadzimy. Brak aktywności fizycznej połączony z długotrwałym staniem (np. w pracy, jeśli wykonujemy zawód fryzjera czy chirurga) może spowodować, że nasze żyły stracą swoją sprężystość, krew zacznie się zatrzymać, a nasze naczynia krwionośne poszerzać, co może prowadzić do nieestetycznych i bardzo niezdrowych żylaków.

Czy żylaki można wyleczyć?

Jak większość przypadłości związanych z nadwyrężeniem naszego organizmu – żylaki można wyleczyć. Może się to odbywać operacyjnie, poprzez inwazyjną, aczkolwiek skuteczną operację. Można również spróbować jednego z domowych sposobów jakim są na przykład pijawki. Pijawki w swojej ślicznie zawierają toksyny, które rozpuszczają skrzepy w naszej krwi, dzięki czemu poprawia się drożność naszych żył i w skutek tego, problem żylaków zanika.

Jeżeli jednak nie chcemy, aby ktoś nas kroił albo przykładał małych, krwiożerczych stworzeń do naszych nóg, możemy poradzić sobie z żylakami dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom fizycznym. Ćwiczone nogi (gimnastyka, marsz, bieg) są zdecydowanie mniej narażone na występowanie żylaków, opuchlizny czy bólów nóg.

Jeżeli chodzi o dietę, to ciężko dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji, witamin i minerałów do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dobrze jest stosować suplementy diety, które wzmacniają nasze żyły i skutecznie walczą ze zmęczeniem nóg. Świetnym przykładem tutaj jest Varicolen. Dzięki bogatemu składowi, preparat ten pomaga przywrócić prawidłowe krążenie w naszym organizmie, dzięki czemu możemy wyeliminować problemy bólu i opuchniętych nóg.

Zawarty w składzie ekstrakt z pestek winogron ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne. Możemy oczyścić nasz organizm ze wszelkich toksyn i przywrócić naszemu organizmowi spokój i harmonię. Pamiętajmy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Warto więc zrobić pierwszy krok i zadbać o swoje nogi.